Tambur Tipi Kırıcı

 

Belirli bir çapa kadar olan uzun ve kısa tüm tomruk türleri, tahta, çıta vb. tüm ahşap atıkları kırabilen öğütücülerdir. 600 mm. ile1400 mm. ye kadar olan besleme genişliği ve 20 ton/saat ile  120 ton/saat aralığındaki kapasite büyüklüklerinde Tambur Tipi Kırıcı üretimimiz mevcuttur.

Daha az enerji tüketimi ile daha yüksek üretim kapasitesi ve süreklilikle daha yüksek talaş kalitesi sağladığımız  tambur kırıcılarında makina parçalarının aşınma oranı minimum düzeyde kalır.

Projede sistemin sabit bir hızda, güvenilir bir şekilde beslenmesi için; sağlam ve büyük besleme silindirleri, hidrolik dönüş tahrik sistemi, döner besleme sistemi, elektrodinamik dengeli parçalayıcı motoru, hidrolik ön hızlandırıcı (Pony Motor), geniş V-tahrik kayışı gibi önemli fonksiyonel özellikler mevcuttur. Kırıcının işleyişi sırasında aşınan bıçaklar ve parçaların değişimi kolayca yapılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Sistemi oluşturan tüm hidrolik ve elektronik bileşenlerinin uluslararası güvenlik ve kalite standartlarına göre gerekli tüm güvenlik testleri sertifikaları ve  CE sertifikaları mevcuttur.